Rychlost dopadu sněhové vločky - 1. repríza 3.11.2021 v 19h

Vstupenka na reprízu inscenace Rychlost dopadu sněhové vločky

Když se Rosie a Charlie poprvé setkali pod kopcem v heatonském parku, bylo Rosie sedm, Charliemu devět a padal sníh. Sníh provází i jejich další setkání - jako stálá připomínka toho, že stejně jako žádné dvě sněhové vločky nejsou stejné, ani žádná chvíle není stejná jako ta předchozí. Ale zároveň bílá nevinnost sněhu přináší i útěchu - nic už nelze změnit, ale vždycky se dá začít znova.

A tak se ve hře mladé anglické autorky Niny Berryové stávají z dvou rozdychtěných dětí frustrovaní teenageři a z nich tápající dvacátníci, kteří si kladou bolavé otázky? Třeba: má smysl žít s druhým, i když to už třeba nikdy nebude lepší, než je to právě teď? Když je sice možná, že jednou umřeme jako zamilovaní stařečci obklopeni houfem dětí a vnoučat, ale je taky možné, že...(doplňte si sami).

Rychlost dopadu sněhové vločky je velmi neobvyklá hra o lásce. Ale pořád je to hra o lásce a o tom, že má smysl milovat navzdory vší nejistotě světa, v kterém dvě sněhové vločky nejsou nikdy stejné. Možná i proto, že dvě sněhové vločky nejsou nikdy stejné.

Rosie a Charlie

Alžběta Janíčková a Libor Matouš

Dramaturgická spolupráce

Jan Šotkovský

Režie

Stanislav Slovák

200,00 Kč