Lidé v divadle

Herci


Jan Lukeš

Narozen v Kladně před 23 lety. Věnoval jsem se divadlu od svých 19, ale už dlouho jsem si s tou myšlenkou pohrával. Jsem vyučený kuchař a maturitu jsem získal v oboru podnikání v gastronomii, ale umělecká škola mě přitahovala rok od roku víc. Po několika zkušenostech v amatérském divadle jak činoherním, tak muzikálovém jsem nasbíral dost odvahy, abych se přihlásil na JAMU. 

Momentálně studuje obor činoherní herectví na Divadelní fakultě JAMU v ateliéru Doc. Aleše Bergmana.

V posledních měsících natáčel v projektech Film production 11:11 a to v hraném dokumentu ATA a pro Zemi Keltů v krátkém filmu Galské války, momentálně natáčí hlavní roli v hraném dokumentu Heydrichiáda roli Freda Bartoše, výsadkáře Silver A.


Jonáš Sýkora

Pochází z Prahy, kde se narodil před 23 lety.

Momentálně studuje na JAMU obor činoherní herectví v ateliéru Doc. Aleše Bergmana,

Jeho koníčkem je historický šerm, je členem skupiny Burdyri. Současně natáčí s Film production 11:11 hraný dokument Heydrichiáda v roli parašutisty Jiřího Potůčka z výsadku Silver A.


Martin Neužil

Jmenuji se Neužil, ale říkají mi Martin. V roce 2019 jsem dostal skromnou roli vládce pekel Lucifera v Drdově pohádce Hrátky s čertem a divadlo mě tak uchvátilo, že už jsem u souboru zůstal. 

V soukromí se věnuji hlavně cestování, muzice a alkoholismu.


Ondřej Neužil


Pavel Gec

Ahoj, já jsem Pája, amatérský herec. 

K divadlu jsem se dostal už jako kluk. Účinkoval jsem v hereckých souborech základní a střední školy, kde jsem měl možnost si vyzkoušet různé divadelní styly, přístupy i pozice. 

Po škole jsem spolupracoval na několika autorských projektech a zahrál si i "Božského Lumíra" v Dívčí válce Františka Ringo Čecha a Lucia v Hrátkách s čertem. A i přesto, že jsem nabral jednu zkušenost před kamerou, rozhodl jsem se dále věnovat divadlu.


Pavla Bartuňková


Simona Kudličková

Jmenuju se Simča a patřím k té hezčí polovině souboru. Poprvé jsem byla obsazena do role anděla Teofila v Hrátkách s čertem. Po několikatýdenním zkoušení, kdy mě zbytek souboru stačil více poznat, jsem raději byla přeobsazena do role princezny (já jim říkala, že anděl nebude nic pro mě). Role princezen a dívek s IQ o velikosti špendlíkové hlavičky, mi už tak nějak zůstaly, přitom nejsem žádná blbka. Přijďte se o tom přesvědčit sami na některé z našich představení. 


Vedení divadla

Principál divadla - herec - kuchař - manager - provozovatel Klubu

Herec a výtvarník. Narodil se v Brně, vystudoval polygrafickou školu a činoherní herectví na JAMU. Už v dětství navštěvoval LŠU na Antonínské ulici, kde chodil do výtvarného kroužku, jenž vedl výtvarník prof. Ivan Kříž. Zúčastnil se několika výtvarných soutěží, kde posbíral pár ocenění a má za sebou na desítku výstav po celé republice. Ilustroval několik dětských knih v různých nakladatelstvích a graficky spolupracoval s mnoha autory. 

V divadle působil od roku 1990 až do roku 2017 profesionálně. Angažmá - Městské divadlo Kladno, Městské divadlo Karlovy Vary, Divadlo Skelet Praha, Slezské divadlo Opava, Moravské divadlo Olomouc. Hostoval - Divadlo 7 a půl Brno, Ha-divadlo Brno, Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Východočeské divadlo Pardubice. Poté svou profesionální, divadelní, činnost ukončuje a po návratu do Brna zakládá své vlastní Divadlo Za hradbami na Křížové ulici č. 20. Provozuje divadelní klub i divadlo, věnuje se více scénografii a režii. Hodlá vytvořit plnohodnotné divadlo v rámci brněnských scén s důrazem na slovo a existenciální témata. 

Účastní se mnoha televizních i filmových projektů napříč produkcemi a TV stanicemi. Byl u zrodu seriálu Četnických humoresek s ČT Brno, kde pracoval jako asistent režie a herec. V poslední době spolupracuje nejčastěji s 11:11 Film Production, kde se podílí na vytváření filmových dokumentů jako scénárista, casting director, asistent režie a herec.